Mint arról korábban tájékoztattam a lakosságot május hónapban Rábapatona település is csatlakozott a térség biológiai szúnyoggyérítéséhez annak érdekében, hogy a szükséges kémiai kezelés mellett hatékonyabb és környezetünk élővilágát kímélőbb módon történjen a szúnyoggyérítés településünkön. Június hónap szélsőséges időjárási viszonyai (nagy mennyiségű csapadék rövid idő alatt ill. csapadék nélküli hőhullám) hatására, azonban a csípőszúnyogok száma jelentősen megnövekedett településünkön, ezért az elmúlt héten saját költségvetésünk terhére szúnyoggyérítéseket végeztettünk.

A 2022. június 29-én végzett földi biológiai gyérítés során a szúnyoglárvák számára alkalmas vízfelületek kezelése zajlott, míg 2022. július 3-án földi kémiai beavatkozás által a kifejlett csípőszúnyogok számát csökkentettük. Az önkormányzati és állami kezelések mellett azonban nagyon fontos, hogy magánterületen a lakosság is szüntesse meg otthonában azokat a vízgyűjtőket, amelyek a szúnyogok szaporodását segítik.

Az alábbi tájékoztatóanyagok bővebb felvilágosítással szolgálnak a témában.
https://katasztrofavedelem.hu/41/szunyoggyerites

Molnár-Nagy Béla
polgármester

202207 szunyog

Rábaközi hírek

A hírcsatorna nem található.
2022. szeptember 28. Szerda
Vencel

 
A Nap kel 06:44-kor,
nyugszik 18:38-kor.

Holnap
Mihály
napja lesz.